ЯК ШКОЛЯРІ ДНІПРА НАВЧАТИМУТЬСЯ З 1 ВЕРЕСНЯ

ЯК ШКОЛЯРІ ДНІПРА НАВЧАТИМУТЬСЯ З 1 ВЕРЕСНЯ

У 2018-2019 навчальному році в Україні розпочинається впровадження програми Нова українська школа. Багато нововведень чекає на перші класи.

У Дніпрі в цьому році їх створено 370, а це близько 11 тис. першокласників. 

Про це під час прес-конференції 28 серпня повідомила заступник директора методичного центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Саєнко.

«Більшість перших класів працюватимуть за типовими освітніми програмами Нової української школи, але 78 з них навчатимуться за експериментальними освітніми програмами, а саме: 54 класи – «Інтелект України»; 17 класів – «Росток»; 5 класів – «На крилах успіху»; 2 класи – за програмою Вальдорфської педагогіки. Кожна з цих програм пройшла ліцензування у Державній службі якості освіти», – зазначила Олена Саєнко.

Також у 2018-2019 навчальному році за новими освітніми програмами розпочнуть навчання й учні 10-х класів. У закладах загальної середньої освіти міста наразі сформовано 188 десятих класів, у яких навчатиметься 5 270 учнів. Зі свого боку експерти зазначають, що міська влада Дніпра розвиває науково-освітній потенціал міста, створюючи для учнів та вчителів сучасне, комфортне й безпечне освітнє середовище.

«По-перше, робляться ремонти навчальних закладів міста. По-друге, впроваджується програма «Безпечна школа». По-третє, у місті успішно функціонує програма «Молодий педагог», яка матеріально заохочує та підтримує молодих фахівців. А з цього року в усіх загальноосвітніх закладах міста розпочинається впровадження програми Нова українська школа – ключової реформи загальноосвітньої школи в Україні», – каже кандидат соціологічних наук, докторант Харківського національного університету ім. Каразіна Надія Міхно.

Слова експерта підтверджують соціологічні дослідження. Так, за даними четвертого муніципального опитування, проведеного на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI), у 2018 році Дніпро входить до першої десятки обласних центрів за рівнем якості шкіл. Це краще, ніж позиція Харкова, Львова Одеси та Києва, які посідають 16-те, 18-те, 22-ге та 23-тє місця відповідно.

«Позитивну оцінку загальноосвітнім закладам Дніпра дали 42% респондентів, водночас негативно їх оцінили лише 9% опитаних. Ще 34% дніпрян поставили оцінку «середньо». Хоча ще минулого року позитивних оцінок було на 10% менше (34%), а негативних, навпаки, на 7% більше (16%). 

У Дніпрі за оцінками рівня якості сфер та послуг у 2017 році школи знаходилися на 6-му місці, а у 2018 році – на третьому. 

Тобто впродовж останнього року спостерігається позитивна динаміка цього показника», – додала Надія Міхно.

Крім цього, експерт зазначає, що місто приділяє значну увагу інклюзивній освіті. У 2017 році у 48 закладах загальної середньої освіти Дніпра було відкрито 156 інклюзивних класів, у яких навчалося 205 дітей з особливими освітніми потребами. Планується, що у 2018 році вже у 63 загальноосвітніх закладах навчатиметься 278 таких дітей.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив