Дніпро: електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Дніпро: електронна система запису до лікаря працює вже у 5 містах області

Онлайн запис до лікаря – тепер і в Павлограді. 

Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, це вже п’яте місто в області, яке долучилося до електронної медичної системи Helsi.

«На переведенні в Інтернет найбільш затребуваних серед населення послуг акцентує увагу Президент України Петро Порошенко. Це, зокрема, онлайн запис на прийом до лікаря. Нині такою нагодою вже користуються мешканці п’яти міст області – Дніпра, Покрова, Марганця, Першотравенська та Павлограда. Вони долучилися до електронної медсистеми Helsi», – сказав Валентин Резніченко.

Першим Helsi випробував Дніпро – зараз ділиться досвідом з іншими містами регіону.

«Електронну систему запису до лікаря ми запустили в Дніпрі півтора роки тому. Місто-мільйонник впорався з таким досвідом, тому ми можемо впевнено тиражувати його на всю область», – підкреслила в.о. заступника міського голови Дніпра Яніка Мерило.

У Павлограді до Helsi підключився Центр первинної медико-санітарної допомоги. В його складі – 9 амбулаторій. У них обслуговуються близько 110 тисяч місцевих мешканців.

«У червні близько 200 наших працівників пройшли навчання по Helsi. Вона працює у Центрі ще не довго, поки маємо 550 онлайн записів до лікаря, проте переваги вже відчутні. Суттєво зменшилися черги під кабінетами. Задоволені і пацієнти, і медики», – розповіла головний лікар закладу Олена Дуднікова.

«Коли дізналася, що можна записуватися на прийом до лікаря онлайн, одразу скористалася нагодою. Сьогодні це робила вперше. Скажу чесно – прийшла до амбулаторії раніше, аби переконатися, що все «спрацювало». Приємно вражена. Черги не було, зайшла до кабінету у назначену годину. Дуже зручно», – сказала мешканка Павлограда Оксана Ольховик.

«Раніше як було – хтось займає «живу» чергу під кабінетом, хтось з талончиком. І у кожного своя правда. А тепер немає ніяких непорозумінь. Записався вдома до певного лікаря на певний час – і все», – зазначила мешканка Павлограда Тетяна Мірська.

У майбутньому на кожного зареєстрованого пацієнта планується завести електронну медичну картку. У ній будуть зберігатися записи про історію хвороби, курс лікування і результати аналізів. Наступний крок – електронний рецепт.

«У кожному населеному пункті має бути максимум електронних послуг. Ми плануємо перейти від «розумних» міст до «розумного» регіону», – сказав радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.

Електронна медична система Helsi – один із модулів реформи охорони здоров’я. Через сервіс сімейні лікарі, терапевти й педіатри укладають також декларації з пацієнтами.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив