Дніпро: регата "Козацький шлях" стартувала

Дніпро: регата

Одна яхта – добре, а багато – краще. Із Дніпра до Очакова вирушила крейсерська регата «Козацький шлях». Цьогоріч до неї долучилися майже 25 яхт із Дніпропетровської, Запорізької й Полтавської областей. Близько сотні яхтсменів вирушили в двотижневу подорож історичними шляхами запорожців. Перегони присвячені Дню Конституції та Дню флоту України, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Парусній регаті «Козацький шлях» – не один рік. Традицію перервала війна на Донбасі. Відродити звичай запропонували самі яхтсмени – ДніпроОДА ідею підтримала. Тож регата знов підняла вітрила у 2016-му. Цього разу вона зібрала майже сотню яхтсменів із різних куточків України. Для них це не просто подорож, а спортивне змагання», – розказав Валентин Резніченко. 

Точка старту регати звична – крейсерський яхт-клуб Дніпра. В один бік яхтсмени здолають півтисячі кілометрів по Дніпру, Дніпро-Бузькому лиману та Чорному морю.

«Зелене світло» – вільним, позитивним та з гумором, різного віку й з різним яхтним досвідом.

Маршрут регати пролягатиме через Запоріжжя, Нікополь, Каховку, Херсон. Уже не вперше йде цим маршрутом яхта «Бригантина». Вона невелика, проте має великий досвід походів і по лиманах, і по морях.

«Похід чудовий, на нього з нетерпінням чекали цілий рік. Яхту почали готувати весною – шкірили, фарбували, драїли. Торік екіпаж був сімейний, тепер – з друзів. Усі закохані в море, – посміхнувся капітан судна Володимир Толчинський. – Такі мандри обожнюємо. Кортить вийти на велику воду, провітритися, подихати, світ подивитися й себе показати. Головне – щоб погода сприяла та вітер віяв попутний».

Регата – змагальна. Перегони розбиті на вісім етапів. На кожному з них визначать трійку лідерів у залікових групах. Велику мотивацію на перемогу має яхта «Аквіла».

«Торік вперше приєдналися до регати й у заліковій групі «яхт-четвертоніків» посіли перше місце. Прагнемо показати не гірший результат і цього разу, хоча буде непросто, бо суперники сильні, – розказав керманич яхти Андрій Добродняк. – Регата – це можливість активно відпочити, відкрити цікаві місця, познайомитися з новими людьми, які так само «хворі» на вітрильники». 

Традиційно регата пройде історичними місцями козацької слави. Яхтсмени вшанують пам’ять отаманів Івана Сірка та Костянтина Гордієнка, зустрінуться із козаками сучасності, відвідають чорноморські військово-морські бази.

Крім того, учасники регати візьмуть участь у фестивалі «Купальські зорі», який пройде 7 липня в місті Гола Пристань.

Фінальний якір яхтсмени кинуть 9 липня в Очакові – звідти повернуться додому.

Прохід дніпровських шлюзів для учасників регати – безкоштовний.

Це вже третя масштабна регата, яку організовує ДніпроОДА. Спільно з облдержадміністрацією над організацією працювали Дніпровський міський клуб крейсерських яхт, Січеславське крайове козацтво та обласна федерація вітрильного спорту.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив