У ДНІПРІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА «РЕАЛЬНІСТЬ»

У ДНІПРІ  ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА «РЕАЛЬНІСТЬ»

6 червня у Дніпрі відкрилася виставка «Реальність», яка є частиною фестивалю нових медіа та аудіовізуального мистецтва у міському просторі – «Конструкція». 

Захід проводиться за підтримки програми Бориса Філатова «Культурна столиця». 

Експозиція включає 7 проектів: 5 з них розташувалися в галереї «Артсвіт», ще 2 – в Художньому музеї. За словами організаторів, найкращі роботи відбирали серед близько 120 заявок.

«Назва виставки не випадкова. Ми давно хотіли попрацювати з цією темою. Ми часто задумуємося над тим, чи реальність – справжня, і чи живемо ми в реальному світі, чи в симуляції», – зазначила куратор фестивалю Катерина Русецька.

Один із проектів для виставки розробила художниця Катерина Берлова у парі з музиканткою Лесею Оникієнко. Дівчина каже, що вони обрали для себе тематику рейву. Робота виконана у форматі перформансу. Перша локація – вагон метро, де молодь танцювала у навушниках. Друга – на виході зі станції «Заводська» біля прохідної на завод, де голосно грала музика.

«Люди реагували добре, посміхалися. А на прохідній заводу один хлопець навіть підійшов до Лесі та дякував за музику. Загалом рейв – це напрямок, який виникає у кризові часи. Його підйом в Україні завжди припадає на кризу. Остання така хвиля – це постреволюційний час. Ми також показали історію цієї музики, вона виникла з чогось індустріального, і ми повернули її до витоків», – каже автор роботи Катерина Берлова.

Фестиваль «Конструкція» проходить у Дніпрі вже п’ятий рік поспіль. Цього року у ньому беруть участь близько 40 митців з України, Німеччини, США, Уругваю, Туреччини, Польщі, Чехії, Латвії, Норвегії. 

Триватиме він до 10 червня. У програмі фестивалю – кілька десятків заходів, зокрема два перформанси від німецьких театралів, лекції чиказького архітектора Еріка Запеля про багатоповерхівки, концерт-вечірка у Палаці культури ім. Ілліча. Більш детально з програмою фестивалю можна ознайомитися на сайті заходу.

Довідка. 

«Конструкція» – проект, що звертається до фізичного та уявного образу міста Дніпра й відкриває новий погляд на його особливості. Фестиваль поєднує теми містобудови та соціокультурного розвитку, привертає увагу до творчих потреб людини, яка живе в умовах постіндустріального та пострадянського міста.

джерело: Дніпровська міська рада


Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив