ДніпроОДА будує перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей

ДніпроОДА будує перший в Україні інклюзивний парк для особливих дітей

Будиночки, каруселі, гірки та лабіринти. У сквері біля ДніпрОДА зводять перший в Україні парк для дітей із особливими потребами. Як повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, його відкриють вже цього літа.

«Зводимо особливе місце для особливих дітей. Там вони не відчуватимуть жодних бар’єрів. Як у прямому, так і переносному значенні. Хлопчики та дівчатка зможуть вільно кататися на гойдалках, пересуватися лабіринтами, вивчати світ за допомогою сенсорних панелей. Інклюзивний парк стане платформою для спілкування усіх дітей – незалежно від їх можливостей, – наголосив Валентин Резніченко. – Проект реалізуємо спільно із Благодійним Фондом Порошенка за соціальною програмою дружини Президента України Марини Порошенко».

Перший в Україні інклюзивний парк зводять поблизу ДніпроОДА у сквері Героїв.

«Таких парків в Україні ще не має, тож ми орієнтувалися на досвід Данії, Америки, Польщі. Врахували всі деталі. Наприклад, малі на візочках зможуть вільно пересуватися майданчиком, кататися на гойдалках. Для дітей із порушеннями зору – тактильна плитка. Вона вказує напрямок руху. Хлопчикам та дівчаткам, чуттєвим до звуків, буде зручно у спеціальних лабіринтах та будиночках. Сподіваємось, що наш досвід пошириться на всю країну», – сказав радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

В інклюзивному парку – три зони. Перша – «еко». Друга – ігрова. Третя – релакс-зона, розповів архітектор проекту Сергій Дербін.

«Ми не ставили за мету «розбити» дітей за групами. На майданчику буде зручно та цікаво всім – у будь-якому його куточку. Наприклад, пісочниця матиме декілька рівнів, щоб одночасно у ній могли грати і звичайні діти, і діти з особливими фізичними потребами», – зауважив він.

Він додав, що всі елементи на майданчику не матимуть гострих кутів. Із розваг – гойдалки, лабіринти, будиночки, в них – сенсорні ігри, що допомагають пізнавати світ. Будуть тут і баскетбольне кільце, макети для малювання крейдою, музична зона із синтезатором та барабанами.

Парк вражатиме кольоровою гамою.

«Так заведено, що всі міські парки не «вибиваються» з атмосфери міста. Та це місце буде привабливим для дітей. Ми поєднаємо сірі спокійні тони з яскравими елементами», – зазначив архітектор.

Нині роботи виконані вже на 50%. Завершення – цього літа.

В області мешкає 12,6 тис дітей з інвалідністю, майже 3 тис з них – у Дніпрі.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив