Дніпро: майже 350 тис мешканців області вже обрали свого лікаря первинки

Дніпро: майже 350 тис мешканців області вже обрали свого лікаря первинки

Вільний вибір фахівця первинки – незалежно від місця реєстрації чи проживання. Така можливість для мешканців області – із 1 квітня. Нині нею вже скористалися 350 тис людей. 

Вони підписали декларації з 600 терапевтами, педіатрами, сімейними лікарями. Про це розповіли в департаменті охорони здоровя ДніпроОДА.

«Кампанія «Лікар для кожної сім’ї» стартувала в країні із 1 квітня. Це частина медреформи. Родини отримали можливість вільно обирати лікаря первинки. Нині 350 тис мешканців нашої області вже заключили декларації із фахівцями, яким довіряють», – зазначили в департаменті.

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт буде обслуговуватись саме у цього лікаря.

«Для її підписання треба звернутися до Центру первинної медико-санітарної допомоги. При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Для дитини знадобиться ще й свідоцтво про її народження»,  додали там.

Центр має бути підключений до системи «eHealth», за допомогою якої створять єдиний реєстр пацієнтів. На Дніпропетровщині таких – уже 58.

Розпізнати медзаклад, де підписують декларації, допоможе логотип «Тут можна обрати свого лікаря». Інформацію можна додатково уточнити і в реєстратурі або перевірити самостійно на сайті

Коли пацієнт задекларує свій вибір, держава сплатить гроші медзакладу, у якому працює обраний лікар. Цей процес розпочнеться після того, як медзаклад автономізується та укладе договір з Національною службою здоров’я України.

За планом у 2018-му за одного пацієнта медзаклад отримуватиме 370 грн на рік. За людей похилого віку та маленьких дітей – сума значно більше.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив