ДНІПРО: КАМПАНІЯ З ВИБОРУ ОСОБИСТОГО ЛІКАРЯ РОЗПОЧАЛАСЯ

ДНІПРО: КАМПАНІЯ З ВИБОРУ ОСОБИСТОГО ЛІКАРЯ РОЗПОЧАЛАСЯ

Кампанія з вибору особистого лікаря розпочалась 2 квітня.

Фактично — це старт медреформи, яка починається з первинної медицини — терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Їх обрати можна за бажанням та за власної довірою, незалежно від прописки або проживання. Так один сімейний лікар та терапевт може обслуговувати майже 4 тисячі мешканців, тобто близько 2-х на кожного, педіатр — 900 маленьких пацієнтів. Для укладання угоди потрібно взяти із собою паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про народження дитини. У медустанові ваші дані внесуть в систему «Електронна охорона здоров’я». Не буде ніяких бланків, форм, печаток та черг.

Юлія Віклієнко — заступниця директора департаменту охорони здоров`я міської ради: «Все центры первичной помощи готовы к началу кампании. Электронная очередь есть, подсоединены к системе электронного здоровья в Министерстве здравоохранения. Имеют компьютеры, оргтехнику для того, чтобы подписывать, сканировать и заполнять декларации. Все готовы».

Декларації безстрокові, переукладати їх буде не потрібно. Через зміну проживання або обрання іншого лікаря, договір розривається автоматично. Йти в медичний заклад не обов’зково. Письмово домовитися можна і з приватними лікарями. Наразі в електронну базу державних первинно-санітарних центрів вносяться дані пацієнтів та історії їхніх хвороб.

Галина Даниленко — головний лікар центру первинно — санітарної допомоги № 1: «По мере того, как будут вводиться пациенты в электронную систему, как будет работать амбулаторная карточка а электронном виде, заполняться эти карточки должны медиками, тогда будут извлекаться бумажные карточки и будут только электронные носители».

Підписати декларацію можна протягом року, тож поспішати не потрібно, але і зволікати не варто. Лікар може відмовити через те, що вже набрав необхідну кількість пацієнтів. 

Пише: 9-channel

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив