Дніпро: як працюватиме монетизація транспортних пільг

Дніпро: як працюватиме монетизація транспортних пільг

14 березня Кабінет міністрів України ухвалив важливе соціальне рішення - дозволив місцевим органам влади монетизувати пільги на проїзд. 

Сьогодні, 26 березня, економічний експерт Михайло Кропивко розповів як працюватиме нова система монетизації пільг на проїзд, передає Дніпроград.

За словами Кропивка, пільги на транспорт для всіх категорій пільговиків будуть надаватися або в безготівковій - як зараз, або у готівковій формі. Як саме діятиме система пільг у тому чи іншому населеному пункті вирішуватиме місцевий орган влади.

"Рішення про "монетизацію пільг" буде приймати виключно органи місцевого самоврядування. Місцеві органи також мають самостійно визначати механізм, як саме пільговики отримуватимуть кошти, які надалі зможуть витрачати на власний розсуд", - розповів Михайло Кропивко.

Окрім того, органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма.

"Встановлені кабмінівською постановою 30 поїздок - мінімальна норма. Це гарантія, нижче якої місцевий орган влади не має право розраховувати монетизовану виплату пільговику. Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона повинна встановити і відповідні соціальні нормативи", - розповів Кропивко.

Окрім того для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшої з них. Сума таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги. Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, обсяг виплат збільшується на 20%. Для громадян з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, обсяг виплати подвоюється.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив