У Дніпрі відкрилася фотовиставка, присвячена долі дітей політв'язнів в анексованому Росією Криму

У Дніпрі відкрилася фотовиставка, присвячена долі дітей політв'язнів в анексованому Росією Криму

У Дніпрі відкрилася фотовиставка «Доросле кримське дитинство», яка присвячена долі дітей політв'язнів в анексованому Росією Криму. 

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку директора музею «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні» Ігоря Щупака у Facebook.

Як зазначається, серед присутніх були незвичайні люди, як от колишній кримський політв'язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров. Він нагадав присутнім історію російської анексії Криму та розповів про репресії нинішнього режиму проти кримських татар та інших патріотів України.

Також гостем був радник з політичних і суспільних питань Посольства Канади в Україні Руслан Кац, який підкреслив непорушну підтримку Канадою України в її боротьбі проти зовнішньої агресії. Крім того, були журналіст і політолог, директор держпідприємства "Кримський Дім" Алім Алієв, журналіст та головний редактор інтернет-видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва, виконувачка обов'язків заступника міського голови Дніпра Яніка Мерило.

"Усі з великим інтересом ознайомилися з хвилюючою фотовиставкою. Її ідея співзвучна основній ідеї нашого музею та інституту «Ткума»: чужого болю не буває. Цю експозицію відвідувачі зможуть побачити в музеї "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" ще кілька тижнів", - зазначив Ігор Щупак.

Крім того, в рамках заходу відбулася презентація книги Алімова та Мусаєвої «Мустафа Джемілєв. Незламний». Ця книжка доступна для читачів в бібліотеці інституту «Ткума».

"Особливе враження на присутніх справили слова Ірини Камінської – мами вбитої воїна-добровольця Аміни Окуєвої. З нею та з її чоловіком, героєм війни на Сході Адамом Осмаєвим, ми колись готували виставку про депортацію кримськотатарського народу під час Другої світової війни, зустрічались із молоддю на заходах UJE та інституту «Ткума» в Києві до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру… Аміни немає з нами, але пам’ять про неї жива", - додав Ігор Щупак.

Організаторами заходу виступили "Кримський Дім" у Львові за підтримки Посольства Канади в Україні, музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні", Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума".

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні» відбулась церемонія вшанування пам'яті жертв Голокосту

Автор: Людмила СТУПАК

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив