Дніпрян запрошують подивитися та обговорити новий фільм про війну «Паралелі»

Дніпрян запрошують подивитися та обговорити новий фільм про війну «Паралелі»

 2 листопада, для дніпрян презентують документальний фільм «Паралелі», в якому йдеться про життя українських воїнів зі на передовій». Про це кореспонденту Дніпрограда розповіли організатори показу.

«Не секрет, що події останніх років в Україні змогли змінити лише частину суспільства, тоді як інші тримаються осторонь. Однак є й ті, чиє життя змінилося кардинально. Сюжет фільму розповідає про сучасне життя в Україні, в якій триває війна на Сході. Головні герої стрічки – двоє різних між собою хлопців. Один з них - боєць полку «Дніпро-1», інший - пересічний мешканець міста. Ми показали зріз життя персонажів, абсолютно не нав'язуючи свої думки», - пояснила режисер Катерина Стрельченко.

Режисер переконує, що глядач самостійно зробить висновки - з чим він погоджуватись, а з чим ні. Головна мета – дати змогу глядачам думати. Тому стрічка – це роздум, а не екшн.

Крім того, показ фільму відбудеться в особливому форматі. Після перегляду буде обговорення, адже фільм викликає у глядачів найрізноманітніші почуття та може породити суперечки. Наприклад, один з героїв стрічки часто говорить про те, що в Україні ведеться громадянська війна.

Тому організатори запросили на перегляд історика та директора інституту історії Дніпра Олега Репана, який теж воював на Сході країни.

«Такі фільми потрібні нам сьогодні, саме в цей час. Важливо, що глядач сам мусить зробити для себе висновок. Автори не дають оцінку головним героям, вони лише розповідають про їхнє життя»,- зазначив військовий священик, капелан Дмитро Поворотній.

Показ фільму відбудеться о 15.00 у Дніпропетровському історичному музеї імені Яворницького, зала №8. Його презентують в рамках мистецької платформи «Життя на« нулі». Партнери проекту «Студія 12-й кадр».

Нагадаємо, що 12 жовтня, у Дніпрі відкрилась виставка «Життя на нулі» – простір, який дозволяє спілкуватися з бійцями, тобто з тими людьми для яких є свій «нуль» та своя передова навіть в тилу. Мистецька платформа включає перегляд фільму та зустріч з бійцями, які розповіли власні історії з передової.

джерело

 

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив