У Дніпрі за результатами ДНК-експертизи ідентифікували бійців, які загинули три роки тому

У Дніпрі за результатами ДНК-експертизи ідентифікували бійців, які загинули три роки тому

 

Сьогодні, 12 вересня, проведуть в останню путь трьох загиблих ще у 2014 військовослужбовців із зони бойових дій на Сході. Особистості героїв вдалося встановити за результатами ДНК-експертизи лише зараз - через три роки після смерті. Подробиці події розповіли на брифінгу в ГУНП в Дніпропетровській області, інформує Дніпроград з місця подій.

Двоє військовослужбовців - 46-ти та 41-ти річні біці, які загинули під час Іловайського котла, третій - майор Нацгвардії, обставини його загибелі не розголошуються.

"Родичі загиблих звернулися в поліцію для встановлення осіб. Бійці вважалися зниклими безвісти. Двох ідентифікували по ДНК їхніх матерів. Майора Нацгвардії впізнали по ДНК його сестри. Встановлення особистостей йшло так довго через те, що родичі загиблих не зверталися в поліцію і вірили в їх повернення з полону бойовиків. Також не завжди достатньо порівняння профілю ДНК одного з родичів. У даній ситуації, наприклад, складність полягала в тому, що ми знали тільки сестру одного із загиблих. Цього не завжди буває достатньо для проведення збігів за генотипом. Для швидкої ідентифікації особистості загиблих потрібно ДНК найближчих родичів - батьків або дітей", - розповіла старша слідча ГУНП в Дніпропетровській області, підполковник Ольга Жадовецька.

Експерт розповіла, що у 2014 року на Дніпропетровщині була створена слідча група для ідентифікації загиблих і зниклих безвісти військових із зони бойових дій на Сході. За три роки у єдиний реєстр було внесено 563 невпізнаних фрагментів тіл. Осіб ідентифікували за генотипом. З них - 77 досі не впізнані.

"Хочу закликати, якщо хтось має безвісти зниклих родичів, які воювали на Сході - обов'язково зверніться в поліцію або на гарячу лінію в ДніпроОДА в центр допомоги по справам АТО. Звичайно, всі ми сподіваємося, що бійці живі, але нажаль може бути й по-іншому. Зазначу, що усі процедури ідентифікації і встановлення особи за генотипом і профілем ДНК абсолютно безкоштовні", - наголосила Ольга Жадовецька.

джерело

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив