"51-річний житель Дніпропетровської області (м. Нікополь), який в файлообмінниках і соціальних каналах мережі інтернет виклав відео з докладним описом того, яким чином можна запустити вірус Petya.A на комп'ютерах. У коментарях до відео він розмістив посилання на свою сторінку в соціальній мережі, на яку завантажив сам вірус і поширив його користувачам мережі", – йдеться в повідомленні кіберполіції.

В результаті поліція під час обшуку у нього вдома виявила і вилучила комп'ютерну техніку, якою він користувався для поширення вірусу. Так само були знайдені файли з шкідливими програмами, схожість яких було підтверджено з вірусом Petya.A.

"Під час спілкування з поліцейськими чоловік пояснив, що після хакерської атаки, яка відбулася в червні 2017 року, він завантажив вірус до свого акаунту на файлообмінному сервері. Посилання на файл він завантажив до свого блогу (залишаючи коментарі під безкоштовним відео). Встановлено, що цей вірус користувачі мережі завантажили на свої комп'ютери близько 400 разів", – йдеться в заяві кіберполіції.

Зараз в поліції розглядають можливість оголошення йому підозри.

Нагадаємо, 27 червня українські банки, державні інтернет-ресурси і локальні мережі зазнали масованої хакерської атаки, яка поширювала вірус Petya.A, що блокував роботу комп'ютерних систем. За приблизними підрахунками, в результаті хакерської атаки було виведено з ладу до 10% приватних, урядових і корпоративних комп'ютерів в Україні.

ДЖЕРЕЛО: http://ukr.segodnya.ua